Quarter to Midnight

Prolog

Julien z Martinusem przybywają do Alvedary.

Julien poszukuje swojego wuja od strony matki, Kwatiego. Wuj jest w chwili obecnej jedynym członkiem jej rodziny. Nie zna go osobiście, ale z zasłyszanych w dzieciństwie opowieści matki wynika, że jest to człowiek dobrotliwy, uczony i życzliwy. Julien ma nadzieję, że wspomoże swoją daleką siostrzenicę zarówno materialnie, jak i radą. Możliwe, że będzie w stanie odczytać symbole na krasnoludzkich kamieniach i pomoże rozwikłać ich zagadkę.

Martinus nie zna nikogo w Alvedarze, ale jego doświadczenie podróżnika jest pomocne w poszukiwaniach. Szczęśliwie udaje im się uniknąć represji ze strony strażników i natrafić na ludzi, którzy słyszeli o kimś o imieniu Kwati. Wskazano im dom w którym ów mężczyzna ma mieszkać—to bardzo zaniedbana kamienica w uboższej części miasta.

Mija już miesiąc od kiedy Azar ostatni raz widział się ze swoim nauczycielem. Od pewnego czasu ich kontakty stały się rzadsze. Azar usamodzielnił się i zrozumiał, że rola pisarza i uczonego (jakim był jego mistrz) jest w gruncie rzeczy bardziej niebezpieczna, niż życie na ulicy. Jego podejrzenia potwierdziły się – doszły do niego informacje, że Kwati może mieć kłopoty. Azar postanowił sprawdzić, co się dzieje i udał się w pobliże domu nauczyciela.

Comments

Lgaard

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.