Quarter to Midnight

Sesja I – Skowyt w ciemnościach

Julien i Martinus pukają do drzwi wskazanego domu. Ze środka, miast spodziewanego uczonego, wynurzają się jacyś zbrojni. Chwila konsternacji… po czym pada rozkaz pojmania przybyszów. Ci rzucają się do szaleńczej ucieczki w labiryncie nieznanych sobie uliczek Alvedary. Azar obserwuje scenę i decyduje się pomóc cudzoziemcom, wskazując im pobliską kryjówkę. Uciekinierzy umykają pościgowi. Azar pomaga im wydostać się z kryjówki, odciągając uwagę jednego ze zbrojnych – hobgoblina. W zamieszaniu dostrzegają, że Kwati został pojmany, przez ludzi, których Azar rozpoznaje jako najemników beeshiego Raimondo.

We troje udają się do kryjówki – na dachu jednego z opuszczonych domów, gdzie Sahi Kwati ma swoje zaimprowizowane tajne obserwatorium astronomiczne. Po chwili nieufności trojgu wyrzutków udaje się wzbudzić wzajemne zaufanie, więc dzielą się swoimi informacjami na temat Kwatiego oraz opowiadają o sobie. Postanawiają, że dokonają próby uwolnienia więźnia. Julien pokazuje towarzyszom krasnoludzie kamienie. Nikt nie jest w stanie przeniknąć znaczenia krasnoludzkich runów, ale Azar rozpoznaje w nich rodzaj listu oraz pojawiające się słowo „magia”.

Pierwszym krokiem ich planu jest zbadanie domu Sahiego, czekają więc na zapadnięcie zmroku. Obserwacja z bezpiecznej odległości daje podstawy twierdzić, że ktoś może wciąż czaić się wewnątrz, ale pewności nie ma. Wewnątrz domu panują ciemności. Azar postanawia dostać się do wewnątrz trudną drogą po dachach, a pozostała dwójka pozostaje na czatach w podwórzu badanego domu. Mają dać sygnał w razie niebezpieczeństwa.

Azar dostaje się na dach, ale nieszczęśliwe stąpnięcie zawala kilkanaście dachówek i robi dużo hałasu. Julien sygnalizuje niebezpieczeństwo. Pośród nocy rozlega się umówiony znak – donośny skowyt wilka. Hałasy sprowadzają strażników, ale podwórzec pozostaje nieprzeszukany i dwojgu ukrytym tam konspirantom udaje się uniknąć nieprzyjemności.

Azar wkrada się do budynku przez dziurę w dachu. Niejasne przeczucie, że w ciemności ktoś się czai, wstrzymuje go przed eksplorację. Ukrywa się w szafie.

Martinus postanawia działać, w konsekwencji czego ujawnia swoje nadnaturalne umiejętności: zawiązane zaklęcie pozwala mu wyczuć dwóch przyczajonych intruzów wewnątrz domu. Niestety, ciężar poruszonej magii przytłacza jego barki, czemu do końca nie udaje mu się przeciwstawić. Mistyczna siła wnika głęboko w jego organizm, dokonując spustoszenia. Jego ciało postarza się nieznacznie, ale zauważalnie, o czym świadczy nienaturalnie szybki przyrost zarostu. Siłą woli Martinus utrzymuje się jednak przy świadomości, ale jego samopoczucie i zdolność koncentracji nie jest dobra. Mimo to, wraz z Julien wchodzą do budynku i przyczajają się na parterze.

Dwóch intruzów, po chwili wahania, ostatecznie opuszcza budynek. Czyżby włamywacze? Julien i Martinus odnajdują Azara i po krótkiej konsultacji odważają się zapalić świece. Przeszukiwanie pokoi jest pośpieszne, ale wskazówki Azara pozwalają im skoncentrować się na najbardziej prawdopodobnych skrytkach. Odnajdują księgę, która okazuje się być niedokończonym Sorshef Sahi. Nim opuszczą budynek Martinus, który już odzyskał światłość umysłu, raz jeszcze odwołuje się do nadnaturalnych umiejętności i lokalizuje zwój z tajemniczą mapą nieba, który pospiesznie zabierają ze sobą. Uchodzą z budynku, do swojej kryjówki w „obserwatorium”, gdzie odpoczywają przez noc.

Wstaje nowy dzień. Czas działać. Życie Kwatiego prawdopodobnie jest zagrożone.

Comments

Lgaard

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.